Global menu

Our global pages

Close

Zmiany w reklamie i oznakowaniu środków spożywczych specjalnego przeznaczenia dla niemowląt

  • Poland
  • Other
  • Food and drink
  • Health and life sciences

21-07-2016

W dniu 20 lipca weszły w życie nowe przepisy regulujące znakowanie i reklamę środków spożywczych specjalnego przeznaczenia. Zmiany te obejmą również produkty przeznaczone dla niemowląt - preparaty do początkowego i do następnego żywienia niemowląt, oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego dla niemowląt.

Wśród najbardziej znaczących zmian wymienić można ograniczenia treści przekazywanych w reklamach i znakowaniu preparatów do dalszego żywienia niemowląt, które będą zbliżone do obowiązujących dotychczas regulacji dotyczących preparatów do początkowego żywienia niemowląt. Pomimo że nowe regulacje przewidują kilkuletni okres na dostosowanie produktów do nowych wymagań, warto aby przedsiębiorcy wprowadzający do obrotu i prowadzący szeroko pojętą promocję tego typu środków spożywczych już dziś zapoznali się z nadchodzącymi zmianami.

Zapraszamy do lektury materiału przygotowanego przez nasz zespół Life Sciences, który w przystępnej formie porównuje dotychczasowe i przyszłe regulacje. Pobierz>>