Global menu

Our global pages

Close

Eversheds Sutherland Bitāns konsultēja AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA restrukturizācijas procesā

 • Latvia

  12-03-2021

  Mūsu komanda konsultēja vienu no vadošajiem stikla šķiedras ražotājiem Eiropā un vienu no lielākajiem ražotājiem Latvijā AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA jautājumos, kas saistīti ar uzņēmuma refinansēšanu un restrukturizāciju, kā arī akciju kontrolpaketes pārdošanas darījumu. Darījums aptvēra piecas jurisdikcijas un finanšu aktīvu restrukturizāciju vairāk nekā 104 miljonu ASV dolāru vērtībā.

  AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA vairākuma akciju kontrolpaketes pārdošana jaunam investoram bija sarežģīti strukturēta saistībā ar to, ka bija jāiestājas vairākiem nosacījumiem, lai darījums varētu notikt. Tāpēc mūsu komanda sniedza visaptverošu palīdzību vairākos darījuma aspektos, kas kopumā palīdzību padarīja būtisku un vienreizēju vienlaicīgi.

  • Mūsu komanda pārstāvēja AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA gan parādu refinansēšanā, gan papildu finansējuma piesaistīšanā AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA darbībai. Tika pārfinansēts SEB bankas un Danske Bank izsniegtais sindikāta aizdevums.
  • Mūsu komanda pārstāvēja AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA restrukturizācijas procesā, kas tika sākts 2019. gadā, kad AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA sāka tiesiskās aizsardzības procesu (“TAP”), lai atjaunotu parādnieka spēju nokārtot savas saistības.
  • Turklāt mūsu komanda visā darījuma laikā konsultēja AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA jautājumos, kas saistīti ar uzņēmuma kā Nasdaq fondu biržas Baltijas regulētā tirgus Otrajā sarakstā iekļautās sabiedrības saistībām gan ar Nasdaq fondu biržu, gan ar Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisiju.

  Augstāk minētais un darījuma sarežģītība padara šo par vienu no lielākajiem restrukturizēšanas darījumiem Latvijā šogad.

  Mūsu komanda visā procesā kopš 2019.gada darbojas kā AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA primārais konsultants. Galvenie komandas dalībnieki šajā darījumā bija vecākais partneris Māris Vainovskis, vecākais jurists Aigars Gozītis, vecākā juriste Anete Marhele, padomnieks Vadims Čabans, juriste Laura Medne, jurists Dmitrijs Ņemirovskis, juriste Sabīne Vilka un jurista palīgs Kārlis Jēkabs Īvāns.

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back